Rejestracja | Zapomniane hasło

Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Młodzicy Siatkówka Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 28.08.2016 18:31:54

Zapowiedź 5. kolejki

W 4.kolejce IV ligi Powiślak zmierzy się na własnym boisku z faworytem do awansu Hetmanem Zamość. Dotychczas Hetman zanotował trzy zwycięstwa oraz jeden remis - z Victorią Żmudź (0:2), Unią Hrubieszów (3:1), Tomasovią (2:3) i Stalą Kraśnik (1:1). Hetman prowadzi w tabeli mając 10 punktów, natomiast Powiślak na szóstym miejscu ma ich 7. Będzie to absolutnie spotkanie na szczycie i obie drużyny będą chciały osiągnąć zwycięstwo. Początek meczu w niedziele o godzinie 15:00 na boisku w Końskowoli.

Pary V kolejki

Sobota, 27.08
Stal Kraśnik - Chełmianka Chełm (godz. 17:00)
POM Iskra Piotrowice - Górnik II Łęczna (godz. 16:00)
Lutnia Piszczac - Lublinianka Lublin (godz. 17:00)

Niedziela, 21.08
Polesie Kock - Unia Hrubieszów (godz. 16:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Victoria Żmudź (godz.16:00)
Powiślak Końskowola - Hetman Zamość (godz. 15:00)
Włodawianka Włodawa - Kłos Chełm (godz. 17:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Kryształ Werbkowice (godz. 17:00)
LKS Milanów - Lewart Lubartów (godz. 17:00)

Poznaliśmy rywala w Pucharze Polski
Puchar Polski

Dziś odbyło się losowanie II rundy Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Los przydzielił Powiślakowi Opolanina Opole Lubelskie. Opolanin w ubiegłym sezonie był rywalem Powiślaka w rozgrywkach IV ligi, po spadku gra w klasie okręgowej. Piłkarze z Opola Lubelskiego w pierwszej rundzie rozgrywek Pucharu Polski pokonali 4:1 Wisłę Józefów. Mecz pomiędzy Powiślakiem i Opolaninem zostanie rozegrany 7 września o godzinie 16:45 w Opolu Lubelskiem. Zwycięzca meczu zagra z wygranym pojedynku Orion Niedrzwica Duża - Lewart Lubartów.

Zapowiedź 4. kolejki

W najbliższej kolejce ligowej Powiślak zagra w wyjazdowym meczu z Górnikiem II Łęczna. Łęcznianie w trzech dotychczasowych meczach zgromadzili jeden punkt po remisie na inaugurację rozgrywek z Unią Hrubieszów. W następnych meczach wysoko przegrali z Tomasovią (0:6) oraz Stalą Kraśnik (1:2). Siła drużyny w dużej części zależy od tego jakie "posiłki" przybędą z pierwszej drużyny. Mecz odbędzie się w sobotę w Łęcznej o godzinie 17.00
W innych ciekawych meczach zagrają dwie najlepsze drużyny aktualnych rozgrywek - Hetman oraz Stal, a także spadkowicze z III ligi, Chełmianka z Tomasovią.

Pary IV kolejki

Sobota, 20.08
Lublinianka Lublin - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 11:00)
Kryształ Werbkowice - Włodawianka Włodawa (godz. 17:00)
Kłos Chełm - POM Iskra Piotrowice (godz. 17:00)
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola (godz. 17:00)
Hetman Zamość - Stal Kraśnik (godz. 17:00)

Chełmianka Chełm - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 15:00)
Polesie Kock - LKS Milanów (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Lutnia Piszczac (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Unia Hrubieszów (godz. 17:00)

Wymeczone zwycięstwo

W trzeciej kolejce ligowej Powiślak podejmował na własnym boisku Kłos Chełm. Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszych zawodników. W 2. minucie spotkania faulowany w polu karnym był Mateusz Kamola i przed szansą na gola z jedenastu metrów miał Michał Chwiszczuk. Niestety, strzał Chwiszczuka wyczuł bramkarz, który odbił piłkę, a ta po obiciu poprzeczki wyszła poza boisko. W 26. minucie kolejną dobrą sytuacje strzelecką miał Chwiszczuk, ale tym razem obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę. Po kolejnych sześciu minutach szybki kontratak wyprowadzili piłkarze Kłosa, a w sytuacji sam na sam z Mateuszem Krawczakiem piłkarz gości uderzył w słupek. Chwilę później zza pola karnego uderzał niepilnowany Kamil Przychodzień, ale strzał był zbyt słaby aby pokonać bramkarza z Chełma. W pierwszej połowie Powiślak prowadził grę, ale nie zdołał strzelić bramki.

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się, Powiślak dłużej utrzymywał się przy piłce, niestety niewiele z tego wynikało. W 62. minucie indywidualną akcję przeprowadził Kamil Leszczyński, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów. Faulem powstrzymał go bramkarz gości i sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla Powiślaka. Tym razem do piłki podszedł Grzegorz Mulawa, ale i jemu nie udało się otworzyć wyniku meczu. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W końcówce spotkania z bliska głową uderzał Jakub Wankiewicz, ale piłka trafiła wprost w bramkarza. W 89. minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Sławomir Radzikowski, a Damian Kopeć z pliska wpakował futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry Powiślak mądrze przetrzymywał piłkę i dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.

Mateusz Krawczak - Sebastian Gołębiowski, Mateusz Antoniak, Patyk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński - Krystian Salamandra (60' Jakub Wankiewicz), Artur Sułek, Rafał Banaszek, Kamil Przychodzień (71' Damian Kopeć) - Michał Chwiszczuk, Mateusz Kamola (81' Sławomir Radzikowski)

14 sierpnia 2016, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Kłos Chełm 1:0 (0:0)
Damian Kopeć 89

Żółta kartka: Gołębiowski

Sędziował Jacek Paskudzki (Biała Podlaska)

W 3. minucie Michał Chwiszczuk nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz Kłosa obronił).
W 63. minucie Grzegorz Mulawa nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył w słupek).

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Patryk20
26.07.2016 16:17
Pierwszy mecz ligowy odbędzie się 7 sierpnia w niedziele

robi jablonsky1
24.07.2016 22:18
1-y ligowy mecz z L-nianką za 2 tyg. ma być w sob. czy niedz.? Pytam z ciekawości, bo jak wiadomo, są wakacje, więc część osób chce sobie nieco wcześniej zaplanować weekendy. Za odp. dzięki :-)

Tomek
18.07.2016 18:12
Sparingi z Prochem i Szydłowianką będą na wyjazdach

Kuba Padaka
17.07.2016 13:42
Czy wie ktoś może, czy przynajmniej 1 z 3 sparingów będzie grany w K-woli? Pytam, bo jak widzę w tym czasie ciężko jest znaleźć jakąkolwiek informację nt temat. Z góry dzięki :-)

ktos
19.06.2016 12:36
om pójdzie nieco w górę, ale to chyba dobrze. Zapowiada się fajniej, niż teraz było :-) Pozdro.

ktos
19.06.2016 12:34
Teraz przynajmniej będzie ciekawiej "kibicowsko" - jest Unia H., dojdą kolejno: Chełmianka, Zamość, czy też Łada. W dodatku aż 5 zesp. z III ligi, będzie okazja wybrać się na Arenę Lbn. Pozi

Kuba Padaka
04.06.2016 08:01
Dawać dawać, nie odpuszczać Janowiance, która jeszcze walczy. Tylko 3 punkty na koniec u siebie, żeby nie gorzej, jak z Podlasiem.

ktos
07.11.2015 18:05
tórzy jeżdżą b. rzadko, ale czasem by się wybrali, tym bardziej, że wyjazd był prakt. za friko. Ale jak widać po liczbie chętnych, ciężko na to liczyć...

ktos
07.11.2015 18:02
JLB, zapewne jest tak, jak piszesz, że ekipa jeździ, tylko zapomniałeś dodać, że chodzi pewnie o tych, którzy jeżdżą "na własną rękę" i robią tzw. zrzutę. A ja miałem m. in. tych na myśli, k

JLB
28.10.2015 16:41
To rusz dupe, wez kolegów i pokaż że chcecie kibicowac. Ekipa wyjazdowa jest na kazdym meczu.

ktos
28.10.2015 07:56
że pod tym względem chyba szybko taka syt. się nie zmieni, nie wystawia to Nam dobrego wizerunku na tle innych, szkoda :-(

ktos
28.10.2015 07:55
Coś marnie wyszło, jedyny wyjazd, jaki miał być zorganizowany w rundzie i na dodatek nie doszedł do skutku. Z całej Gminy nie było nawet 10 chętnych... Niestety trzeba przyznać,

19.10.2015 22:10
czy wyjazd wypali, żeby nie fatygować się do soboty na stację na darmo. Jeśli komuś coś wiadomo, proszę o odp., z góry dzięki xD

19.10.2015 22:08
Mam pyt. związane z najbl. ewent. wyjazdem do Białej P.: czy ktoś orientuje się, ile osób zgłosiło chęć wyjazdu do tej pory? Bo chciałbym nieco wcześniej wiedzieć,

Tomb81raider
04.09.2015 16:41
No to mamy Avię Ś. w kol. rundzie, przynajmniej fajny meczyk się zapowiada, wprawdzie to nie Motor, ale też ujdzie, mogło być lepiej, a mogło i gorzej...