Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 17.08.2017 19:14:08

"Wania" daje zwycięstwo

W drugiej kolejce IV ligi Powiślak zainaugurował sezon na własnym boisku. Naszym rywalem były rezerwy Górnika Łęczna. Goście przyjechali do nas zdeterminowani porażką z 1. kolejki kiedy to ulegli Kryształowi Werbkowice 0:2. Mecz rozpoczął się zdecydowanym przeważaniem Górnika, rywale mądrze rozgrywali piłkę i atakowali naszą bramkę. Jednak w 23 minucie meczu jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką a arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Grzegorz Fularski i pewnie wykonał jedenastkę. Powiślak wygrywał 1:0 co jednak nie zmieniało obrazu gry i już niecałe 10 minut później bo w 31 minucie bramkę wyrównującą zdobył Górnik. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 1:1. W przerwie trener Giza przeprowadził aż trzy zmiany co zmieniło grę Powiślaka. Od 75 minuty nasza drużyna zaczęła przeważać. W 83 minucie wprowadzony na boisko Mateusz Kłyk zagrał prostopadłym podaniem do Jakuba Wankiewicza, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Górnika i zdobył bramkę na 2:1. Dzięki tej ostatniej akcji Powiślak zwyciężył z Górnikiem II Łęczna 2:1. Jakub Wankiewicz znalazł się w jedenastce 2. kolejki IV ligi.

Michał Bicki - Jakub Wankiewicz, Patryk Kędra (46 Patryk Grzegorczyk), Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek, Dominik Giziński (73 Damian Miazga), Grzegorz Fularski (75 Mateusz Kłyk), Artur Sułek (84 Krystian Salamandra), Maciej Pięta (64 Mateusz Kamola), Damian Kopeć.

15 sierpnia 2017, 18:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna 2:1 (1:1)
Grzegorz Fularski 23 (rzut karny) , Jakub Wankiewicz 83 – Adrian Szczerba 31

Żółte kartki: -

Sędziował: Maciej Łasocha (Biała Podlaska)

Zapowiedź 2. kolejki

W drugiej kolejce ligowej Powiślak zainauguruje rozgrywki IV ligi na własnym boisku. Rywalem będzie Górnik II Łęczna, który w poprzedniej kolejce przegrał z Kryształem Werbkowice 0:2. Górnicy z pewnością będą chcieli zmazać plamę po nieudanym występie na inaugurację IV ligi, ale przeciwko nim stanie Powiślak, który sprawił niemałą niespodziankę remisując z zamojskim Hetmanem. Liczymy, że nasi piłkarze w dobrym stylu rozpoczną nowy sezon w Końskowoli i pokonają rezerwy pierwszoligowego Górnika. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion w Końskowoli, początek spotkania o godzinie 18.00.

Pary II kolejki

Wtorek, 15.08
Lublinianka Lublin - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 16:00)
Kłos Chełm - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
MKS Ryki - Lewart Lubartów (godz. 17:00)
Kryształ Werbkowice - Roztocze Szczebrzeszyn (godz. 17:00)
EKO Różanka - Hetman Zamość (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Stal Kraśnik (godz. 17:00)
Włodawianka Włodawa - Sokół Adamów (godz. 17:00)
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna (godz. 18:00)

Bardzo dobry mecz daje Powiślakowi remis!

Na inaugurację rozgrywek Powiślak zmierzył się na wyjeździe z faworytem całych rozgrywek Hetmanem Zamość. Mecz już od samego początku był ciekawy. W 13 minucie gry powstało zamieszanie pod bramką Michała Bickiego i bramkę z najbliższej odległości zdobyli gospodarze. Nie trzeba było długo czekać, gdyż 5 minut później Maciej Pięta wszedł w pole karne Hetmana a bramkarz gospodarzy sfaulował go. Arbiter nie miał innego wyboru i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł świetnie spisujący się w tym meczu Grzegorz Fularski i zdobył bramkę wyrównującą. Nasi obrońcy nie pozwalali przedrzeć się ofensywie przeciwników dobrze rozgrywając piłkę. W 45 minucie po dośrodkowaniu Artura Sułka z rzutu wolnego piłkę głową strzelił Grzegorz Fularski i zdobył bramkę. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 1:2. Na początku drugiej części gry zawodnicy Hetmana atakowali naszą bramkę lecz Michał Bicki znakomicie interweniował. Obie drużyny miały swoje okazje i w 58 minucie gospodarze wyszli sam na sam z bramkarzem i wyrównali.  Cztery minuty później Powiślak wykonał zaledwie trzy podania i padła bramka na 2:3 - Damian Kopeć prostopadłym podaniem zagrał do Macieja Pięty, który w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Hetman robił wszystko by przynajmniej zremisować w tym spotkaniu co udało im się w 83 minucie. Mecz zakończył się wynikiem 3:3 i sprawił nie małą niespodziankę.

Michał Bicki - Jakub Wankiewicz, Patryk Kędra (84 Patryk Grzegorczyk), Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek (73 Damian Miazga), Dominik Giziński, Grzegorz Fularski, Artur Sułek (63 Mateusz Kłyk), Maciej Pięta (75 Mateusz Kamola), Damian Kopeć (84 Krystian Salamandra).

12 sierpnia 2017, 17:00 - Zamość
Hetman Zamość - Powiślak Końskowola 3:3 (2:3)
Damian Kupisz 13, 58, Damian Otręba 83 – Grzegorz Fularski 18 (k), 45, Maciej Pięta 62

Żółte kartki: Fularski, Leszczyński, Grzegorczyk, Kędra

Sędziował: Rafał Reszka (Lublin)

Bramka na 1:1

Startuje IV liga! Zapowiedź 1. kolejki

W sobotę startuje kolejny sezon rozgrywek IV ligi. Na inaugurację Powiślak wybierze się do Zamościa na mecz z miejscowym Hetmanem, który podobnie jak w poprzednim sezonie, jest uważany za jednego z faworytów do mistrzostwa.

Podczas przedsezonowych sparingów Powiślak dwukrotnie wygrywał, remisował oraz przegrywał, a bilans bramkowy sześciu spotkań to 14-10, a trener Łukasz Giza testował wielu nowych graczy. Dla nowego trenera będzie to pierwszy sezon, w którym samotnie prowadzi drużynę i liczymy, że na inaugurację uda się sprawić niespodziankę w starciu z Hetmanem. Początek meczu o godzinie 17.00.

Nowy sezon IV ligi przynosi kilka zmian w porównaniu do poprzedniego. Pierwszą z nich jest mniejsza liczba drużyn uczestniczących w rozgrywkach - 16 (w sezonie 2016/2017 było ich 18). W tym sezonie trenerzy mogą przeprowadzić aż 5 zmian podczas trwania meczu, czyli o jedną więcej niż w poprzednim. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyska zwycięzca IV ligi, a w przypadku gdy zrezygnuje z awansu to propozycję otrzyma drużyna sklasfikowana na drugim miejscu. Jeśli i ona nie będzie zainteresowana to propozycję otrzyma trzecia drużyna.

Pary I kolejki

Sobota, 12.08
Górnik II Łęczna - Kryształ Werbkowice (godz. 11:30)
Stal Kraśnik - EKO Różanka (godz. 16:00)
Włodawianka Włodawa - Kłos Chełm (godz. 17:00)
Sokół Adamów - Victoria Żmudź (godz. 17:00)
Hetman Zamość - Powiślak Końskowola (godz. 17:00)
Roztocze Szczebrzeszyn - Lublinianka Lublin (godz. 17:00)
MKS Ryki - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)

Kadra Powiślaka na rundę jesienną 2017/2018
Klub

Trener Łukasz Giza skompletował kadrę, która będzie reprezentowała barwy Powiślaka w rundzie jesiennej zbliżającego się sezonu IV ligi. Do drużyny dołączyło ośmiu nowych graczy, a sześciu postanowiło kontynuować karierę w innych klubach. Ostatecznie kadra seniorów liczy 26 graczy.

Bramkarze: Michał Bicki, Maksymilian Zolech, Maksymilian Żuber

Obrońcy: Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, Patryk Kędra, Kamil Leszczyński, Kamil Piotrowski, Wojciech Sadurski, Jakub Wankiewicz

Pomocnicy: Rafał Banaszek, Grzegorz Fularski, Dominik Giziński, Rafał Giziński, Tymoteusz Jezior, Karol Kwiatek, Damian Miazga, Maciej Pięta, Kamil Przychodzień, Damian Rułka, Krystian Salamandra, Artur Sułek

Kamil Piotrowski (Wisła Puławy)
Wojciech Sadurski (Powiślak Końskowola juniorzy)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomb81raider
20.06.2017 12:05
Nowe drużyny na sezon 2017-18 to: MKS Ryki, Sokół Adamów, Roztocze Szczebrz. oraz ktoś z pary: Eko Różanka / Start K-staw. Poza Chełmianką oczywiście, reszta jak dotąd (o ile nikt się nie wycofa).

Tomek
29.03.2017 22:51
Wisła Puławy grała sparing z reprezentacją Świętokrzyskiego ZPN. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

robi jablonsky1
29.03.2017 16:58
Mam pyt.: czy ktoś wie, kto grał u Nas w K-woli dzisiaj po g. 15? Bo widziałem, że był jakiś mecz. Z góry dzięki za odpis :-)

23.02.2017 11:51
marca, żeby obejrzeć w grze Powiślak... Za odp. z góry dzięki :-)

Kuba Padaka
23.02.2017 11:49
Mam takie małe pytanko: czy orientuje się ktoś, czy któryś z najbl. 2 ost. sparingów (Orlęta/Wisła II) odbędzie się może w K-woli? Czy będzie trzeba czekać na mecz u siebie dopiero z Kryształem po poł

ktos
29.09.2016 15:18
A jak to się później skończyło, wszyscy widzieli - doszło do bójek. Oby wnioski zostały wyciągnięte...

ktos
29.09.2016 15:17
Oby teraz tzw. "porządkowi" stanęli na wysokości zadania i nie dopuścili do tego, co miało miejsce w tamtym roku: że wpuścili "bydło" z Kocka na jeden sektor z Naszymi.

22.09.2016 20:05
Ale jaja, jednak MOTOR się trafił, jak dla mnie SUPER, nie ukrywam, że tego chciałem. Fajny meczyk się szykuje, a jak już się odpadnie, to przynajmniej z kimś konkretnym...

21.09.2016 21:37
tak jak to miało miejsce bodaj 2 sezony temu podczas meczu z Ładą B. ... xD Tak na marginesie: to ktoś może z puławskiej TV ?

21.09.2016 21:35
A co tyczy się relacji meczu z T-sovią, to fajnie to wyglądało. Jak dla mnie dobrze było by, gdyby takie relacje zdarzały się sporo częściej. Oby to NIE był tylko jednorazowy "epizod",

21.09.2016 21:32
z III ligi w kol. rundzie, też z pewnością mało kto by narzekał zapewne...

21.09.2016 21:31
Co do OPP - brawo, o to chodziło! Teraz jak by się Motor/Avia trafiły, było by fajnie, przynajmniej mecz byłby w końcu u siebie... Choć równie dobrze może być np. teraz Borzechów albo J-wianka, a ktoś