Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D1 Młodzik D2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 26.09.2018 13:13:43

Zapowiedź Ćwierćfinału Pucharu Polski
Puchar Polski

Po niezbyt udanym weekendzie w IV lidze przyszła pora na ćwierćfinał Pucharu Polski w okręgu LZPN. W środę 26 września podejmiemy na własnym boisku III-ligowy Motor Lublin. Nasz przeciwnik w drodze do 1/4 finału rozegrał jedno spotkanie - z Granitem Bychawa (0:2). Powiślak natomiast mierzył się w dwóch meczach - z Wisłą II Puławy (0:2) oraz z Zawiszą Garbów (0:19). Dla przypomnienia w ubiegłym sezonie Powiślak również gościł Motor na własnym stadionie. Wtedy losy spotkania rozstrzygnął w 86 minucie Damian Kopeć. Mamy nadzieję na szczęśliwą powtórkę. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej. Liczymy na pełne trybuny! Początek meczu o godzinie 16:00.

Porażka mimo przewagi w pierwszej połowie

Spotkanie w Rożdżałowie rozpoczęło się atakami Powiślaka. W 5' Maciej Pięta dośrodkował do Pawła Bielaka, który z bliskiej odległości oddał strzał. Górą z tego starcia wyszedł bramkarz Kłosa. Jedenaście minut później Łukasz Mietlicki popisał się ładnym podaniem do Bielaka, który ponownie przegrał starcie z goalkeeper'em z Chełma. W pierwszej połowie przeważała nasza drużyna, jednak swoje okazje mieli też gospodarze. Na drugie czterdzieści pięć minut drużyna z Chełma wyszła bardziej zmotywowana. W 53' sytuację sam na sam wybronił Maksymilian Zolech. W 67' miał miejsce kontratak rywali, którzy wykorzystali błąd naszych obrońców przedzierając się w nasze pole karne. W sytuacji dwa na jeden Zolech nie miał już szans. Widniał wynik 1:0. Po stracie gola próbowaliśmy wyrównać, lecz w 75' przydarzył nam się kolejny błąd - napastnik Kłosa wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. W pojedynku raz jeszcze lepszy okazał się znakomicie spisujący się w tym dniu Zolech. Trzy minuty później główka Kamila Leszczyńskiego trafiła w poprzeczkę. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki jak np. uderzenie Matheusa Caminhi, lecz nie zdołaliśmy wyrównać. Spotkanie zakończyło się porażką Powiślaka 1:0.

"Początkowe dwadzieścia minut rozegraliśmy bardzo dobrze. Mam spore pretensje do zawodników, zwłaszcza za drugą połowę. Gospodarze zagrażali nam po stałych fragmentach gry i w ten sposób straciliśmy bramkę. Przegraliśmy i mogę jedynie pogratulować naszym przeciwnikom." - skomentował Łukasz Giza.

Maksymilian Zolech - Sebastian Pyda, Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński - Robert Kazubski, Wiktor Bogusz (70 Matheus Caminha), Łukasz Mietlicki (60 Damian Miazga), Maciej Pięta, Damian Koprucha - Paweł Bielak, Mateusz Kłyk (60 Mateusz Kamola).

22 września 2018, 16:00 - Rożdżałów
Kłos Chełm - Powiślak Końskowola 1:0 (0:0)
Bramka: Damian Kuśmierz 67

Żółte kartki: Sebastian Pyda x2
Czerwona kartka: Sebastian Pyda (za dwie żółte)

Sędziował: Maciej Łasocha (Biała Podlaska)

Zmiana godziny meczu

Informujemy o zmianie godziny meczu 13. kolejki IV ligi ze Startem 1944 Krasnystaw. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 28 października o godzinie 14:00. Po zmianie nową godziną będzie 14:30.

Zapowiedź 8. kolejki

W 8. kolejce IV ligi lubelskiej czeka nas kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem wyruszymy do Rożdżałowa by zmierzyć się tam z Kłosem Chełm. Nasz przeciwnik w ostatniej kolejce uległ Hetmanowi Zamość aż 6:0. Powiślak natomiast wygrał 0:5 z Polesiem Kock co jest piątym zwycięstwem z rzędu. Kłos z pewnością będzie chciał zmazać plamę z ostatniego spotkania, a nasza drużyna przywieźć kolejne trzy punkty. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na boisko w Rożdżałowie na godzinę 16:00.

Pary VIII kolejki

Sobota, 22.09
Kłos Chełm - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)
MKS Ryki - Polesie Kock (godz. 16:00)
Victoria Żmudź - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 14:00)
Lewart Lubartów - Górnik II Łęczna (godz. 15:00)

Niedziela, 23.09
Orlęta Łuków - Huczwa Tyszowce (godz. 16:00)
Start Krasnystaw - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 16:00)
Włodawianka Włodawa - Lublinianka Lublin (godz. 16:00)
Hetman Zamość - Kryształ Werbkowice (godz. 15:00)

Motor Lublin rywalem w ćwierćfinale

Informujemy, że rywalem Powiślaka w ćwierćfinale Pucharu Polski w okręgu LZPN będzie III-ligowy Motor Lublin, który pokonał w III rundzie Granit Bychawa 0:2. Mecz odbędzie się w środę 26 września o godzinie 16:00 na stadionie w Końskowoli.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

Tomb81raider
22.07.2018 12:12
Rozlosowano pary I i II Rundy PP na szczeblu LZPN, zaczynamy od II Rundy OPP (5.08.) ze zwycięzcą z pary: KS Drzewce - Wisła II Puławy, także może być ciekawie już na starcie... xD

Patryk20
20.07.2018 19:04
W Końskowoli odbywa się obecnie modernizacja boiska

ktos
18.07.2018 22:03
Planowany jest tak wgle jakiś sparing w K-woli, wie ktoś?! Czy jak zwykle wszystko u innych, a u siebie będzie można wpaść dopiero na ligę... xD

robi jablonsky1
12.05.2018 09:20
Trzeba walczyć, gramy u siebie, różnie może być. Choć o tyle dobrze, że gdyby udało się znowu przejść dalej, to na sam koniec było by nieco łatwiej. Tak czy siak, powodzenia życzę xD

12.05.2018 09:17
Szkoda, że znowu (jak o finał na Motor) trafiamy na najlepszy zespół z możliwych... No ale udało się ograć III ligę 2x, to czego ma się nie udać 3 raz?! xD

Patryk20
10.05.2018 17:14
Losowanie w piątek o 12:00 happy Potencjalni rywale to Unia Hrubieszów, EKO Różanka oraz Orlęta Radzyń Podlaski

Kuba Padaka
10.05.2018 16:35
"... NAJLEPSZY w lubelskim jest, końskowolski Nasz KS" AVE Powiślak xD Z kim w półfinale Woj. 23.05., wiadomo może?

Kuba Padaka
10.05.2018 16:32
tylko bardziej myślisz o obronie, więc to raczej tak musiało wyglądać... SUPER, że wyszedł taki kapitalny strzał pod koniec! Jeszcze raz graty!!!

Kuba Padaka
10.05.2018 16:29
entu "czerwa" Avia w sytuacjach dużej przewagi nie miała, z gry to i owszem. Ale wiadomo, że jak grasz przez większ. dogr. w osłabieniu z takim zesp., to raczej się nie odkryjesz zbytnio,

Kuba Padaka
10.05.2018 16:27
Dobrze pisałem o tym pucharze, chyba miałem "nosa"! xD Brawo KSP. Tak serio, to kto był, widział, jak to wyglądało, bardzo, bardzo szczęśliwie, ale najw. efekt końcowy. Prawdę mówiąc, do mom

Kuba Padaka
06.05.2018 12:10
czyli wygrać FINAŁ. Liczy się tylko wygrana, nieważne jak, ale skuteczność do poprawy, bo inaczej nic z tego nie będzie. Do boju KSP!!!

Kuba Padaka
06.05.2018 12:08
"PUCHAR jest Nasz, siala la la la la la!!!..." xD Mobilizacja na środę, bo pasowało by wykorzystać szansę, która może się szybko nie nadarzyć powtórnie,

24.02.2018 18:49
Tak wgle, to mecz finałowy powinien być grany na weekendzie, ale brak terminów, bo gra liga, więc tego się nie przeskoczy.

24.02.2018 18:47
ale mecze tego typu powinno grać się nie wcześniej, jak poł. kwietnia/maj, tak jak to odbywa się w innych okręgach, a nie tak "kombinować na siłę".