Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 25.05.2018 08:44:41

Puchar PolskiPowiślak Końskowola - Orlęta Radzyń Podlaski 2:5 (1:2)

Więcej informacji wkrótce
Zapowiedź półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski
Puchar Polski

Po zwycięstwie w finale Pucharu Polski LZPN czeka nas kolejne bardzo ciężkie starcie. W półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzymy się na własnym boisku z Orlętami Radzyń Podlaski. Nasz rywal gra obecnie w III lidze gdzie zajmuje 10. miejsce w tabeli. W finale Pucharu Polski BOZPN ograli Orlęta Łuków aż 0:4. Zapraszamy bardzo serdecznie w środę 23 maja na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej. Początek meczu o godzinie 17:30.

PÓŁFINAŁ

Środa, 23.05 (godz. 17:30)
Unia Hrubieszów - EKO Różanka
Powiślak Końskowola - Orlęta Radzyń Podlaski

Fatum Powiślaka

W sobotę 19 maja Powiślak rozegrał wyjazdowy mecz z EKO Różanką. Pierwsze 45 minut były dosyć wyrównane - obie drużyny walczyły o piłkę i oddawały strzały na bramkę. W 13 minucie dobrym uderzeniem popisał się Adrian Dudkowski trafiając w słupek. Pięć minut później po nieporozumieniu w naszej defensywie gola zdobył zawodnik gospodarzy pokonując Michała Bickiego. Gra toczyła się dalej. Najbliższy strzelenia bramki dla Powiślaka był w 34 minucie Rafał Giziński, który trafił w poprzeczkę. Do przerwy widniał wynik 1:0 dla EKO. Po zmianie stron Łukasz Giza wprowadził aż czterech nowych graczy na boisko co miało na celu zaatakowanie zawodników Różanki. Plany te jednak chwilowo pokrzyżował Jakub Gołąb zdobywając bramkę na 2:0 w 47 minucie. Mimo to w drugiej odsłonie gry to Powiślak przeważał a ekipa z Różanki się broniła. Mieliśmy multum sytuacji jednak w kolejnym meczu z rzędu zawodziła skuteczność i decyzje o podaniach w momentach kiedy można było strzelać. W 81 minucie Artur Sułek otrzymał piłkę z środka pola, wszedł w pole karne i zdobył gola kontaktowego. Do ostatniego gwizdka Powiślak nacierał i próbował wyrównać jednak bezskutecznie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla rywali.

Michał Bicki - Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak (46 Patryk Kędra), Kamil Przychodzień, Rafał Giziński, Rafał Banaszek (46 Damian Miazga), Adrian Dudkowski (46 Grzegorz Fularski), Maciej Pięta (81 Mateusz Murat), Artur Sułek, Mateusz Kamola (46 Łukasz Mietlicki).

19 maja 2018, 13:00 - Różanka
EKO Różanka - Powiślak Końskowola 2:1 (1:0)
Bramki: Patryk Romaniuk 18, Jakub Gołąb 47 – Artur Sułek 82

Żółte kartki: -

Sędziował: Konrad Łukiewicz (Zamość)

Artykuł na lubsport.pl

Zapowiedź 26. kolejki

Mecz z EKO Różanką na pewno będzie ciekawym widowiskiem dla publiczności. Warto wspomnieć, że na jesieni spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Rywale są obecnie w dobrej dyspozycji co pokazują między innymi trzy ostatnie mecze - zwycięstwo 1:2 z MKSem Ryki, remis 0:0 z Lublinianką oraz zwycięstwo 0:3 z Kryształem Werbkowice. Powiślak natomiast ma nie zbyt dobry bilans trzech porażek w trzech ostatnich meczach.

"Chłopaki wiedzą, że co by się nie działo na boisku, muszą zagrać ambitnie. Myślę, że nasze umiejętności sprawią, że zmażemy tę passę trzech porażek. W końcu ileż można przegrywać?" - wypowiedział się trener Giza.

W tym meczu nie zagrają: Tymoteusz Jezior, Maksymilian Żuber (kontuzje), Mateusz Kłyk, Damian Kopeć (sprawy osobiste), Kamil Leszczyński (pauza za żółte kartki).

Spotkanie odbędzie się 19 maja w sobotę na boisku w Różance o godzinie 13:00. Serdecznie zapraszamy.

Pary XXVI kolejki

Sobota, 19.05
Kłos Chełm - Roztocze Szczebrzeszyn (godz. 17:00)
Hetman Zamość - Lewart Lubartów (godz. 17:00)
Stal Kraśnik - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:30)
Eko Różanka - Powiślak Końskowola (godz. 13:00)

Niedziela, 20.05
Górnik II Łęczna - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 17:00)
Sokół Adamów - MKS Ryki (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Kryształ Werbkowice (godz. 17:00)

PAUZA – Lublinianka Lublin

Solidna porażka w Końskowoli

Mecz z Kłosem Chełm przez kibiców został nazwany jako najsłabszy w tym sezonie. Środowe spotkanie Pucharu Polski przeciwko Avii Świdnik w jakimś stopniu wpłynęło na dyspozycję piłkarzy, jednak trener Giza podkreślił, że nie usprawiedliwia to swoich zawodników, którzy po prostu zagrali słabo. Już w czwartej minucie meczu po stracie piłki przez Rafała Gizińskiego i błędzie Michała Bickiego bramkę zdobył Kłos. Po utracie gola Powiślak próbował zaatakować rywali. Między innymi w 15 minucie strzał oddał Adrian Dudkowski jednak dobrą interwencją popisał się Porzyc. W 21 minucie po kontrataku, drugą bramkę zdobyła drużyna z Chełma. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2. W 68 minucie składną akcją popisał się Powiślak po czym bramkę z pierwszej piłki zdobył Grzegorz Fularski. Niespełna dziesięć minut później prowadzenie mógł podwyższyć Kłos jednak znakomitym refleksem popisał się Michał Bicki. W 88 minucie niepilnowany był zawodnik gości Paweł Bańkowski, który otrzymał piłkę i wyszedł sam na sam z naszym goalkeeper'em pokonując go i ustalając wynik meczu 1:3.

Michał Bicki - Mateusz Antoniak, Patryk Kędra, Rafał Banaszek, Kamil Leszczyński, Adrian Dudkowski, Łukasz Mietlicki (55 Artur Sułek), Grzegorz Fularski, Damian Kopeć, Mateusz Kłyk (85 Mateusz Murat), Rafał Giziński (83 Damian Rułka).

13 maja 2018, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Kłos Chełm 1:3 (0:2)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

robi jablonsky1
12.05.2018 09:20
Trzeba walczyć, gramy u siebie, różnie może być. Choć o tyle dobrze, że gdyby udało się znowu przejść dalej, to na sam koniec było by nieco łatwiej. Tak czy siak, powodzenia życzę xD

12.05.2018 09:17
Szkoda, że znowu (jak o finał na Motor) trafiamy na najlepszy zespół z możliwych... No ale udało się ograć III ligę 2x, to czego ma się nie udać 3 raz?! xD

Patryk20
10.05.2018 17:14
Losowanie w piątek o 12:00 happy Potencjalni rywale to Unia Hrubieszów, EKO Różanka oraz Orlęta Radzyń Podlaski

Kuba Padaka
10.05.2018 16:35
"... NAJLEPSZY w lubelskim jest, końskowolski Nasz KS" AVE Powiślak xD Z kim w półfinale Woj. 23.05., wiadomo może?

Kuba Padaka
10.05.2018 16:32
tylko bardziej myślisz o obronie, więc to raczej tak musiało wyglądać... SUPER, że wyszedł taki kapitalny strzał pod koniec! Jeszcze raz graty!!!

Kuba Padaka
10.05.2018 16:29
entu "czerwa" Avia w sytuacjach dużej przewagi nie miała, z gry to i owszem. Ale wiadomo, że jak grasz przez większ. dogr. w osłabieniu z takim zesp., to raczej się nie odkryjesz zbytnio,

Kuba Padaka
10.05.2018 16:27
Dobrze pisałem o tym pucharze, chyba miałem "nosa"! xD Brawo KSP. Tak serio, to kto był, widział, jak to wyglądało, bardzo, bardzo szczęśliwie, ale najw. efekt końcowy. Prawdę mówiąc, do mom

Kuba Padaka
06.05.2018 12:10
czyli wygrać FINAŁ. Liczy się tylko wygrana, nieważne jak, ale skuteczność do poprawy, bo inaczej nic z tego nie będzie. Do boju KSP!!!

Kuba Padaka
06.05.2018 12:08
"PUCHAR jest Nasz, siala la la la la la!!!..." xD Mobilizacja na środę, bo pasowało by wykorzystać szansę, która może się szybko nie nadarzyć powtórnie,

Tomb81raider
24.02.2018 18:49
Tak wgle, to mecz finałowy powinien być grany na weekendzie, ale brak terminów, bo gra liga, więc tego się nie przeskoczy.

24.02.2018 18:47
ale mecze tego typu powinno grać się nie wcześniej, jak poł. kwietnia/maj, tak jak to odbywa się w innych okręgach, a nie tak "kombinować na siłę".

24.02.2018 18:45
Całe szczęście, że ktoś w porę przyszedł po rozum do głowy, bo patrząc na to, jak wygląda murawa to wątpliwe, aby na 4.03. boisko nadawało się do gry... Ja wiem, że wszystko celem faworyzowania Avii,

Kuba Padaka
20.09.2017 22:28
est przecież sektor dla gości... Bo chyba z racji tego, że mecz był w K-woli, tak nie powinno to wyglądać. Tyle w uwagach, liczę na uwzględnienie prośby.

Kuba Padaka
20.09.2017 22:27
iążcie jakoś rozsądnie sytuację z kibicami, żeby nie było tak, jak w zeszłym roku, że miejscowi musieli się cisnąć pod szatnią, a Motorowi udostępniono w całości całą trybunę główną, pomimo tego, że j

Kuba Padaka
20.09.2017 22:24
Graty Panowie, super skuteczność, szansa na historyczny wynik, jakim jest półfinał, został osiągnięty, więc czego chcieć więcej... xD Motor po raz 2-gi: super sprawa. Tylko jedno "ale": rozw