Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 24.04.2018 02:42:43

życzą
Zarząd, Zawodnicy oraz Administracja
Klubu Sportowego Powiślak Końskowola
Mecz z Roztoczem odbędzie się

Informujemy, że decyzja w sprawie meczu z Roztoczem została podjęta, spotkanie się odbędzie. Zapraszamy bardzo serdecznie na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej na godzinę 13:00.

Zapowiedź 18. kolejki

Pod znakiem zapytania stoi sobotnie spotkanie z Roztoczem Szczebrzeszyn. Planowo ma się ono rozpocząć o godzinie 13:00 na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej jednak prosimy sprawdzać komunikaty zarówno na naszym Facebooku jak i stronie głównej, gdyż do jutra do godziny 13:00 zostanie podjęta decyzja czy mecz się odbędzie czy zostanie przełożony.

Pary XVIII kolejki

Sobota, 31.03
Kłos Chełm - Sokół Adamów (godz. 14:00)
Victoria Żmudź - Hetman Zamość (godz. 13:00)
EKO Różanka - Górnik II Łęczna (godz. 14:00)
Powiślak Końskowola - Roztocze Szczebrzeszyn (godz. 13:00)
Kryształ Werbkowice - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 13:00)
Lublinianka Lublin - Lewart Lubartów (godz. 12:00)
MKS Ryki - Łada Biłgoraj (godz. 13:00)

PAUZA - Stal Kraśnik

Grad bramek i porażka w Łęcznej

W niedzielę 25 marca Powiślak zainaugurował rozgrywki IV ligi meczem wyjazdowym z Górnikiem II Łęczna. W pierwszych dwudziestu minutach to Górnik przeważał co zaowocowało bramką w 12 minucie. - Kamil Leszczyński chciał zagrać do Maksymiliana Żubera jednak zrobił to zbyt lekko, do piłki dobiegł przeciwnik i zdobył bramkę. Powiślak wziął się w garść, w 20 minucie Łukasz Mietlicki okiwał w narożniku obrońcę rywali i dośrodkował, a Damian Kopeć oddał strzał z główki lecz futbolówka minęła bramkę. Spotkanie toczyło się wyrównanie, w 41 minucie po faulu na Macieju Pięcie sędzia główny odgwizdał rzut karny, którego na bramkę zamienił Patryk Grzegorczyk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się, dalej swoje sytuacje miały obydwie drużyny. W 55 minucie Damian Kopeć wychodził sam na sam z bramkarzem Górnika i został sfaulowany. Arbiter wskazał na "wapno". Do piłki po raz kolejny podszedł Patryk Grzegorczyk i zdobył gola na 1:2. Nie na długo Powiślak cieszył się z prowadzenia, bo już dwie minuty później w samo okienko naszej bramki trafił Nikola Talimdzioski i widniał wynik 2:2. Dosłownie minutę później Łukasz Mietlicki dośrodkował do Damiana Kopcia, który potężnym wolejem wpakował piłkę do siatki. W 61 minucie strzał z rzutu wolnego gospodarzy w pięknym stylu wybronił Żuber. Niestety od 65 minuty zaczęliśmy popełniać dużo błędów taktycznych, co skrzętnie wykorzystała drużyna gospodarzy i zdobyła aż trzy bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla gospodarzy.

"Oczywiście nie robimy tragedii z wyniku. To był pierwszy mecz, w dodatku rozgrywany na sztucznym boisku. Czekamy na kolejne spotkanie, w którym będziemy chcieli się zrehabilitować za nieudaną inaugurację." - uspokaja trener Giza.

W tym spotkaniu zadebiutowali dwaj nowi gracze - Łukasz Mietlicki oraz Adrian Dudkowski.

Maksymilian Żuber - Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek (79 Adrian Dudkowski), Artur Sułek (68 Damian Miazga), Łukasz Mietlicki, Damian Kopeć, Mateusz Kłyk, Maciej Pięta (73 Mateusz Kamola).

25 marca 2018, 16:00 - Łęczna
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 5:3 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Greniuk 12 i 89, Nikola Talimdzioski 57 i 79, Przemysław Ilczuk 66 – Patryk Grzegorczyk 41 (rzut karny) i 55 (rzut karny), Damian Kopeć 58

Żółte kartki: Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Rafał Banaszek, Damian Miazga

Sędziował: Paweł Tucki (Zamość)

Bramki z rzutów karnych

Podsumowanie okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną
Klub

Podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej Powiślak rozegrał aż 10 sparingów, w których sześciokrotnie wygrywał (1:0 z Granitem Bychawa, 4:0 z Polesiem Kock, 3:6 z Wisłą II Puławy, 5:3 z LKS Jedlińsk, 0:2 z Energią Kozienice oraz 6:3 z POMem Piotrowice) oraz poniósł cztery porażki (0:1 z Prochem Pionki, 5:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki, 0:3 z Orłami Kazimierz - większość składu Powiślaka to byli juniorzy, 7:1 z Avią Świdnik) a także braliśmy udział w turnieju halowym w Stężycy, w którym zajęliśmy pierwsze miejsce.

Najlepszym strzelcem Powiślaka w meczach kontrolnych został Mateusz Kłyk, który strzelił 5 bramek. Oprócz niego na listę strzelców wpisywali się Damian Kopeć - 4; Tymoteusz Jezior - 3; Grzegorz Fularski, Maciej Pięta, Artur Sułek - wszyscy po 2 bramki; Adrian Dudkowski, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Kamola, Kamil Leszczyński - wszyscy po jednej bramce.

W składzie drużyny z Końskowoli nie nastąpiły duże zmiany personalne. Do drużyny dołączyli Łukasz Mietlicki z Hetmana Zamość oraz Adrian Dudkowski z Wisły Puławy. Szeregi naszej kadry opuścili Kamil Piotrowski oraz Krystian Salamandra.

Po rundzie jesiennej IV ligi Powiślak zajmuje 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Na czele znajduje się Stal Kraśnik z 8-punktową przewagą.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomb81raider
24.02.2018 18:49
Tak wgle, to mecz finałowy powinien być grany na weekendzie, ale brak terminów, bo gra liga, więc tego się nie przeskoczy.

24.02.2018 18:47
ale mecze tego typu powinno grać się nie wcześniej, jak poł. kwietnia/maj, tak jak to odbywa się w innych okręgach, a nie tak "kombinować na siłę".

24.02.2018 18:45
Całe szczęście, że ktoś w porę przyszedł po rozum do głowy, bo patrząc na to, jak wygląda murawa to wątpliwe, aby na 4.03. boisko nadawało się do gry... Ja wiem, że wszystko celem faworyzowania Avii,

Kuba Padaka
20.09.2017 22:28
est przecież sektor dla gości... Bo chyba z racji tego, że mecz był w K-woli, tak nie powinno to wyglądać. Tyle w uwagach, liczę na uwzględnienie prośby.

Kuba Padaka
20.09.2017 22:27
iążcie jakoś rozsądnie sytuację z kibicami, żeby nie było tak, jak w zeszłym roku, że miejscowi musieli się cisnąć pod szatnią, a Motorowi udostępniono w całości całą trybunę główną, pomimo tego, że j

Kuba Padaka
20.09.2017 22:24
Graty Panowie, super skuteczność, szansa na historyczny wynik, jakim jest półfinał, został osiągnięty, więc czego chcieć więcej... xD Motor po raz 2-gi: super sprawa. Tylko jedno "ale": rozw

Tomek
19.09.2017 22:46
Tak, zwycięzca naszej pary zagra ze zwycięzcą pary Stal-Motor

robi jablonsky1
19.09.2017 21:57
Prawda to, jako by w przypadku awansu do półfinału był mecz z wygr. z pary: Stal P. - Motor ? Bo obiło mi się, a chcę się upewnić, dzięki za info :-)

20.06.2017 12:05
Nowe drużyny na sezon 2017-18 to: MKS Ryki, Sokół Adamów, Roztocze Szczebrz. oraz ktoś z pary: Eko Różanka / Start K-staw. Poza Chełmianką oczywiście, reszta jak dotąd (o ile nikt się nie wycofa).

Tomek
29.03.2017 22:51
Wisła Puławy grała sparing z reprezentacją Świętokrzyskiego ZPN. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

29.03.2017 16:58
Mam pyt.: czy ktoś wie, kto grał u Nas w K-woli dzisiaj po g. 15? Bo widziałem, że był jakiś mecz. Z góry dzięki za odpis :-)