Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 20.06.2018 07:19:20

Nowy sezon, nowe cele?
KlubJuż w najbliższy weekend rusza kolejny sezon piłkarskiej A klasy. W tym sezonie rozstajemy się z KS Góra Puławska, która awansowała do okręgówki. Spadkowiczem z wyższej klasy rozgrywkowej jest Hetman Gołąb a beniaminkami Poraj Kraczewice i Bobry Karczmiska. Ostatnia drużyna poprzedniego sezonu, Serokomla Janowiec, utrzymała się więc liczba zespołów w naszej lidze powiększyła się z 12 do 14.

Na co stać Powiślak Końskowola w nadchodzącym sezonie? Nie wiadomo. Jak wszyscy wiedzą w składzie wybuchła niemal rewolucja, stara gwardia z Puław odeszła zakładając nowy klub KS Kazimierz Dolny. W składzie nowo powstałej drużyny znajduje się sześciu zawodników, którzy grali w końskowolskim klubie w poprzednim sezonie, na czele z Rafałem Ciuciasem - najlepszym strzelcem Powiślaka. Kadra została natomiast zasilona zawodnikami, którzy kilka lat temu grali w innej drużynie naszej gminy, KS Witowice a później Powiślak II Witowice oraz naszymi juniorami. Część z nich prezentuje dobry poziom jak na A klasowy klub, więc miejmy nadzieję, że te zmiany wyjdą nam na plus.

Nowe twarze miały okazję do pokazania się nowemu trenerowi, Wojciechowi Pięcie w kilku sparingach. Bilans to dwa zwycięstwa (z Hetmanem Gołąb i KS Markuszów), dwa remisy (z GKS Abramów, Żyrzyniakiem Żyrzyn) oraz jedna dotkliwa porażka (z juniorami Wisły Puławy). Stosunek bramek to 12-13. Najwięcej goli strzelił nasz junior, Rafał Antoniak - 4. Dobrą informacją jest to, że wielu zawodników mogliśmy zobaczyć podczas gier kontrolnych więc trener będzie miał szeroki wybór.

Mimo zawirowań z pewnością Powiślak będzie celował w najwyższe lokaty w lidze. Z kandydatów o awans prawdopodobnie najgroźniejszymi kandydatami są: wiecznie drugi Mazowsze Stężyca oraz spadkowicz z klasy okręgowej Hetman Gołąb. Jednak jak pokazał poprzedni sezon, każda z drużyn może nawiązać walkę z każdym zespołem, a na co stać zespół z Końskowoli okaże się po kilku meczach ligowych. Na początek Powiślak zmierzy się na własnym boisku z BKS Bogucin. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 22 sierpnia o 15.00.
Pogrom na zakończenie
KlubW swoim ostatnim sparingu przed rozgrywkami ligowymi Powiślak Końskowola poległ z juniorami Wisły Puławy 0:7. Przewaga zdolnych juniorów z Puław nie podlegała dyskusji.

Skład Powiślaka:
Karaś Mateusz - Duda Przemysław, Cybula Paweł, Chabora Tomasz, Sikora Tomasz - Duda Rafał, Nastaj Kamil, Radomski Marcin, Strojek Sebastian - Góralski Piotr, Antoniak Rafał
Grali również:
Chabora Artur, Kopeć Damian, Mączka Ryszard, Pajurek Łukasz, Sułek Sebastian, Żuk Szymon

Powiślak Końskowola - Wisła Puławy (juniorzy) 0:7 (0:4)
Bramki: 10', 18', 28', 37', 45', 69', 77'
Grano 2x40 min

Zdjęcia ze sparingu
Drugie zwycięstwo
KlubW swoim kolejnym sparingu Powiślak rozbił KS Markuszów 6:1. Pomimo przewagi gospodarzy dopiero w 23 minucie udało się po raz pierwszy pokonać bramkarza rywali. Po rzucie rożnym zza pola karnego uderzył Kamil Kłyś, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników w polu karnym i uderzając w słupek wpadła do siatki. 5 minut później, w polu karnym faulowany był nasz lewoskrzydłowy Sebastian Strojek. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Kozak. Nie minęła minuta a cieszyliśmy się z kolejnej bramki. Tym razem ładnym strzałem umieścił futbolówkę w bramce Michał Białek. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze jedną bramkę. Zawodnik rywali zagrał piłkę ręką w polu karnym a rzut karny bezbłędnie wykonał Marcin Radomski. Po przerwie pojawiło się kilku nowych zawodników, w tym Rafał Antoniak. To właśnie on strzelił kolejne bramki - po strzale zza pola karnego oraz indywidualnej akcji. Goście zdołali odpowiedzieć jedną bramką po kolejnym błędzie defensywy. W tym meczu przewaga Powiślaka nie podlegała dyskusji, nawet wynik jej do końca nie pokazuje. Cieszy dobra gra w ofensywie oraz wiele sytuacji strzeleckich natomiast może niekiedy rozczarowywać gra naszej formacji obronnej. Groźne ataki gości podczas całego meczu można zliczyć na palcach jednej ręki.

Pięta Wojciech - Kozak Łukasz, Chabora Tomasz, Dębiec Jacek, Nastaj Kamil - Strojek Sebastian, Radomski Marcin, Kłyś Kamil, Góralski Piotr - Białek Michał, Duda Rafał
W drugiej połowie grali: Antoniak Rafał, Chabora Artur, Chabora Paweł, Cybula Paweł, Sułek Sebastian, Żuk Szymon

Powiślak Końskowola - KS Markuszów 6:1 (4:0)
Bramki dla Powiślaka: 23' Kłyś K., 28' Kozak Ł. (k), 29' Białek M., 33' Radomski M. (k), 67' Antoniak R., 73' Antoniak R.
Bramka dla Markuszowa: 71'

Bramka dla Powiślaka na 1:0
Bramka dla Powiślaka na 2:0
Bramka dla Powiślaka na 4:0
Remis z Żyrzyniakiem
KlubW swoim kolejnym sparingu Powiślak Końskowola zremisował z Żyrzyniakiem Żyrzyn 2:2. Na początku spotkania przyjezdni posiadali przewagę co udokumentowali ładną bramką z rzutu wolnego. Piłka minęła mur i tuż przy słupku wylądowała w siatce. Drużyna z Końskowoli odpowiedziała po rzucie karnym. Faulowany był Sebastian Strojek wychodzący na dobrą pozycję a futbolówkę z jedenastu metrów do bramki skierował Łukasz Kozak. Kolejny gol również dla Powiślaka padł jeszcze w pierwszej połowie. Po akcji drużyny i lekkim zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Piotrek Góralski. Wyśmienitą akcję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Rafał Antoniak ale w sytuacji sam na sam górą był bramkarz. Po zmianie stron bramkę po błędzie defensywy Powiślaka zdobyli przyjezdni. Dzisiejszy sparing był dobrym testem dla nowych zawodników, którzy dziś stawili się w przyzwoitej frekwencji.

Karaś Mateusz - Kozak Łukasz, Kwaśny Artur, Chabora Tomasz, Duda Przemysław - Strojek Sebastian, Radomski Marcin, Kłyś Kamil, Żuk Szymon - Góralski Piotr, Antoniak Rafał
W drugiej połowie grali: Chabora Artur, Cybula Paweł, Duda Rafał, Nastaj Kamil

Powiślak Końskowola - Żyrzyniak Żyrzyn 2:2 (2:1)

Bramki dla Powiślaka: 21' Kozak Ł. (k), 29' Góralski P.
Bramki dla Żyrzyniaka: 8' Jastrzębski J., 45' Zając P.
Grano 2x35min.

Bramka dla Powiślaka na 1:1
Sparingowe zwycięstwo
KlubW swoim drugim sparingowym meczu Powiślak Końskowola pokonał Hetmana Gołąb 1:0. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Rafał Antoniak. Na początku meczu to przyjezdni posiadali niewielką przewagę na boisku. Powiślak odpowiedział w 17 minucie bramką po błędzie obrony przyjezdnych. Mecz stał się bardziej wyrównany, w drugiej połowie bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał strzelec bramki Rafał Antoniak ale w sytuacji sam na sam bramkarz obronił jego strzał. Po raz kolejny martwi brak zawodników na ławce rezerwowej aby sprawdzać nowych zawodników w sparingach.

Karaś Mateusz - Kozak Łukasz, Gałązka Arkadiusz, Chabora Tomasz, Pajurek Łukasz - Strojek Sebastian, Nastaj Kamil, Góralski Piotr, Kozak Grzegorz - Antoniak Rafał, Żuk Szymon
Grali również: Chabora Paweł, Wojdaszka Tomasz

Powiślak Końskowola - Hetman Gołąb 1:0 (1:0)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

robi jablonsky1
12.05.2018 09:20
Trzeba walczyć, gramy u siebie, różnie może być. Choć o tyle dobrze, że gdyby udało się znowu przejść dalej, to na sam koniec było by nieco łatwiej. Tak czy siak, powodzenia życzę xD

12.05.2018 09:17
Szkoda, że znowu (jak o finał na Motor) trafiamy na najlepszy zespół z możliwych... No ale udało się ograć III ligę 2x, to czego ma się nie udać 3 raz?! xD

Patryk20
10.05.2018 17:14
Losowanie w piątek o 12:00 happy Potencjalni rywale to Unia Hrubieszów, EKO Różanka oraz Orlęta Radzyń Podlaski

Kuba Padaka
10.05.2018 16:35
"... NAJLEPSZY w lubelskim jest, końskowolski Nasz KS" AVE Powiślak xD Z kim w półfinale Woj. 23.05., wiadomo może?

Kuba Padaka
10.05.2018 16:32
tylko bardziej myślisz o obronie, więc to raczej tak musiało wyglądać... SUPER, że wyszedł taki kapitalny strzał pod koniec! Jeszcze raz graty!!!

Kuba Padaka
10.05.2018 16:29
entu "czerwa" Avia w sytuacjach dużej przewagi nie miała, z gry to i owszem. Ale wiadomo, że jak grasz przez większ. dogr. w osłabieniu z takim zesp., to raczej się nie odkryjesz zbytnio,

Kuba Padaka
10.05.2018 16:27
Dobrze pisałem o tym pucharze, chyba miałem "nosa"! xD Brawo KSP. Tak serio, to kto był, widział, jak to wyglądało, bardzo, bardzo szczęśliwie, ale najw. efekt końcowy. Prawdę mówiąc, do mom

Kuba Padaka
06.05.2018 12:10
czyli wygrać FINAŁ. Liczy się tylko wygrana, nieważne jak, ale skuteczność do poprawy, bo inaczej nic z tego nie będzie. Do boju KSP!!!

Kuba Padaka
06.05.2018 12:08
"PUCHAR jest Nasz, siala la la la la la!!!..." xD Mobilizacja na środę, bo pasowało by wykorzystać szansę, która może się szybko nie nadarzyć powtórnie,

Tomb81raider
24.02.2018 18:49
Tak wgle, to mecz finałowy powinien być grany na weekendzie, ale brak terminów, bo gra liga, więc tego się nie przeskoczy.

24.02.2018 18:47
ale mecze tego typu powinno grać się nie wcześniej, jak poł. kwietnia/maj, tak jak to odbywa się w innych okręgach, a nie tak "kombinować na siłę".

24.02.2018 18:45
Całe szczęście, że ktoś w porę przyszedł po rozum do głowy, bo patrząc na to, jak wygląda murawa to wątpliwe, aby na 4.03. boisko nadawało się do gry... Ja wiem, że wszystko celem faworyzowania Avii,

Kuba Padaka
20.09.2017 22:28
est przecież sektor dla gości... Bo chyba z racji tego, że mecz był w K-woli, tak nie powinno to wyglądać. Tyle w uwagach, liczę na uwzględnienie prośby.

Kuba Padaka
20.09.2017 22:27
iążcie jakoś rozsądnie sytuację z kibicami, żeby nie było tak, jak w zeszłym roku, że miejscowi musieli się cisnąć pod szatnią, a Motorowi udostępniono w całości całą trybunę główną, pomimo tego, że j

Kuba Padaka
20.09.2017 22:24
Graty Panowie, super skuteczność, szansa na historyczny wynik, jakim jest półfinał, został osiągnięty, więc czego chcieć więcej... xD Motor po raz 2-gi: super sprawa. Tylko jedno "ale": rozw