Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 19.11.2017 22:14:25

W półfinale z Motorem!
Puchar Polski

Znamy już rywala, datę i godzinę spotkania półfinałowego. W półfinale Pucharu Polski Powiślak zmierzy się z III-ligowym Motorem Lublin, który w ćwierćfinale pokonał Stal Poniatową 0:2. Powiślak natomiast ograł POM Iskrę Piotrowice 3:6. Mecz 1/2 finału okręgowego pucharu zostanie rozegrany 11 października o godzinie 15:20 na stadionie w Końskowoli.

Zmiana daty spotkania

Informujemy o zmianie dnia meczu 10. kolejki IV ligi pomiędzy Kłosem Chełm a Powiślakiem Końskowola. Pierwotnym terminem był 7 października. Teraz natomiast to spotkanie odbędzie się 8 października o godzinie 15:30 na boisku rywala.

Pierwsza ligowa porażka

W 9. kolejce IV ligi Powiślak grał na wyjeździe z Kryształem Werbkowice. Już na samym początku meczu Grzegorz Fularski miał znakomitą okazję do zdobycia bramki jednak nie wykorzystał jej. W 30 minucie gry Kryształ wykonywał rzut rożny, Maksymilian Żuber próbował wypiąstkować piłkę jednak trafił nią prosto w głowę rywala, po czym piłka znalazła się w siatce. Po tej akcji rywale mieli jeszcze dwie groźne okazje z czego dobrze wyszedł Powiślak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W drugiej odsłonie to Powiślak atakował i przeważał. Rywale próbowali grać z kontry jednak nasi obrońcy przerywali każdy atak. Pomimo wielu prób żaden strzał naszych napastników nie znalazł się w siatce. Bramkarz Kryształu wychodził zwycięsko. Po bardzo wyrównanym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Maksymilian Żuber - Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Kamil Przychodzień (75 Tymoteusz Jezior), Rafał Banaszek, Artur Sułek, Grzegorz Fularski, Maciej Pięta (70 Damian Miazga), Damian Kopeć (60 Mateusz Kłyk), Mateusz Kamola (52 Rafał Giziński).

1 października 2017, 15:00 - Werbkowice
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Ślusarz 30

Żółta kartka: Mateusz Kłyk

Sędziował: Rafał Reszka (Lublin)

Zapowiedź 9. kolejki

W 9. kolejce IV ligi Powiślak zmierzy się na wyjeździe z Kryształem Werbkowice. Po dziewięciu meczach nasi rywale zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. W ostatniej kolejce ulegli Kłosowi Chełm 2:1 co oznacza, że w meczu z Powiślakiem będą głodni zwycięstwa. Nie oznacza to jednak odmienności ze strony Powiślaka. Nasza ekipa zremisowała 1:1 z Lublinianką Lublin co pozostawia niedosyt. Zapowiada się kolejne emocjonujące spotkanie. Wszystkich kibiców zapraszamy do Werbkowic na godzinę 15:00.

Pary IX kolejki

Sobota, 30.09
Roztocze Szczebrzeszyn - Hetman Zamość (godz. 13:00)
Lewart Lubartów - Sokół Adamów (godz. 15:00)
MKS Ryki - Victoria Żmudź (godz. 16:00)
Lublinianka Lublin - Eko Różanka (godz. 16:00)

Niedziela, 01.10
Górnik II Łęczna - Kłos Chełm (godz. 16:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Stal Kraśnik (godz. 15:00)
Kryształ Werbkowice - Powiślak Końskowola (godz. 15:00)

PAUZA - Łada 1945 Biłgoraj

Dwie czerwone kartki, dwie 100% okazje, remis

Przed meczem z Lublinianką nasz spiker ogłosił minutę ciszy spowodowaną tragiczną śmiercią zawodnika Garbarni Kurów. Warto wspomnieć, że Powiślak w tym meczu grał z czarnymi opaskami na rękach.
Na początku meczu to Lublinianka miała okazje do strzelenia gola poprzez błąd Jakuba Wankiewicza w 12 minucie gry lecz Maksymilian Żuber znakomicie uratował naszą drużynę przed utratą bramki. W dalszej części obie drużyny były skłonne do zdobycia bramki ale dopiero w 39 minucie idealną okazję wykorzystał Powiślak. Damian Kopeć zrobił rajd na lewej stronie boiska, podał do Macieja Pięty, który wycofał piłkę do Grzegorza Fularskiego a ten zdobył ładną bramkę. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla Powiślaka. W drugiej połowie to Powiślak był drużyną przeważającą. W 54 minucie sędzia główny dopatrzył się faulu Patryka Grzegorczyka na zawodniku z Lublina. Napastnik Lublinianki wykorzystał karnego i widniał wynik 1:1. Po wielu akcjach Powiślaka znakomitą okazję miał Grzegorz Fularski, wyszedł sam na sam z bramkarzem gości a biegnący za nim obrońca sfaulował go i otrzymał czerwoną kartkę. Identyczna sytuacja miała miejsce w doliczonym czasie gry. W 92 minucie zawodnik Lublinianki sfaulował Damiana Kopcia i także otrzymał czerwoną kartkę. Przez te dwie sytuacje mecz zakończył się remisem 1:1.

Maksymilian Żuber - Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek (58 Damian Miazga), Artur Sułek, Grzegorz Fularski (83 Krystian Salamandra), Maciej Pięta (61 Rafał Giziński), Damian Kopeć, Mateusz Kamola.

24 września 2017, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Lublinianka Lublin 1:1 (1:0)
Bramki: Grzegorz Fularski 39 – Paweł Bielak 54 (rzut karny)

Żółte kartki: Kamil Leszczyński
Czerwone kartki dla Lublinianki: Jakub Kosiarczyk 72 (za faul), Damian Kuzioła 90+2 (za faul)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kuba Padaka
20.09.2017 22:28
est przecież sektor dla gości... Bo chyba z racji tego, że mecz był w K-woli, tak nie powinno to wyglądać. Tyle w uwagach, liczę na uwzględnienie prośby.

Kuba Padaka
20.09.2017 22:27
iążcie jakoś rozsądnie sytuację z kibicami, żeby nie było tak, jak w zeszłym roku, że miejscowi musieli się cisnąć pod szatnią, a Motorowi udostępniono w całości całą trybunę główną, pomimo tego, że j

Kuba Padaka
20.09.2017 22:24
Graty Panowie, super skuteczność, szansa na historyczny wynik, jakim jest półfinał, został osiągnięty, więc czego chcieć więcej... xD Motor po raz 2-gi: super sprawa. Tylko jedno "ale": rozw

Tomek
19.09.2017 22:46
Tak, zwycięzca naszej pary zagra ze zwycięzcą pary Stal-Motor

robi jablonsky1
19.09.2017 21:57
Prawda to, jako by w przypadku awansu do półfinału był mecz z wygr. z pary: Stal P. - Motor ? Bo obiło mi się, a chcę się upewnić, dzięki za info :-)

Tomb81raider
20.06.2017 12:05
Nowe drużyny na sezon 2017-18 to: MKS Ryki, Sokół Adamów, Roztocze Szczebrz. oraz ktoś z pary: Eko Różanka / Start K-staw. Poza Chełmianką oczywiście, reszta jak dotąd (o ile nikt się nie wycofa).

Tomek
29.03.2017 22:51
Wisła Puławy grała sparing z reprezentacją Świętokrzyskiego ZPN. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

29.03.2017 16:58
Mam pyt.: czy ktoś wie, kto grał u Nas w K-woli dzisiaj po g. 15? Bo widziałem, że był jakiś mecz. Z góry dzięki za odpis :-)

23.02.2017 11:51
marca, żeby obejrzeć w grze Powiślak... Za odp. z góry dzięki :-)

Kuba Padaka
23.02.2017 11:49
Mam takie małe pytanko: czy orientuje się ktoś, czy któryś z najbl. 2 ost. sparingów (Orlęta/Wisła II) odbędzie się może w K-woli? Czy będzie trzeba czekać na mecz u siebie dopiero z Kryształem po poł

ktos
29.09.2016 15:18
A jak to się później skończyło, wszyscy widzieli - doszło do bójek. Oby wnioski zostały wyciągnięte...

ktos
29.09.2016 15:17
Oby teraz tzw. "porządkowi" stanęli na wysokości zadania i nie dopuścili do tego, co miało miejsce w tamtym roku: że wpuścili "bydło" z Kocka na jeden sektor z Naszymi.