PUCHAR JEST NASZ!
Dodane przez Patryk20 dnia 09.05.2018 22:42

Środowy finał Pucharu Polski LZPN mógł podobać się publiczności zgromadzonej na stadionie w Końskowoli. Mimo wcześniejszych przypuszczeń Powiślak wcale nie odstawał od III-ligowca i walczył jak równy z równym. W pierwszej połowie swoje sytuacje na zdobycie bramki miały obie drużyny - w 27 minucie zawodnik Avii uderzał na bramkę z około dwunastu metrów i trafił w słupek. Siedem minut później dogodną okazję miał Maciej Pięta, jednak jego strzał z główki minął bramkę. W drugiej odsłonie gry, pierwsze piętnaście minut należało do Powiślaka. Akcje bramkowe mieli Grzegorz Fularski, którego strzał minimalnie przeleciał obok słupka oraz Artur Sułek, który próbował lobować goalkeeper'a przyjezdnych. Po tej sytuacji goście przebudzili się i ruszyli na naszą bramkę jednak Mateusz Antoniak wraz z resztą obrońców świetnie sobie radzili. Po regulaminowym czasie gry widniał wynik 0:0. Siedem minut po rozpoczęciu dogrywki Kamil Leszczyński sfaulował przeciwnika i otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tego momentu graliśmy w dziesięciu, jednak mimo to dalej walczyliśmy. W 107 minucie Avia oddała mocny strzał na naszą bramkę jednak znakomicie poradził sobie Maks Żuber. Zaraz po tej sytuacji, po rzucie rożnym ponownie dobrze interweniował przenosząc piłkę nad poprzeczkę. Natomiast dziewięć minut później kiedy wszyscy niemalże widzieli piłkę w siatce ponownie refleksem wykazał się nasz goalkeeper łapiąc piłkę "w zęby". Po jednym z kontrataków w 119 minucie Mateusz Kłyk znalazł sobie dogodne miejsce na oddanie strzału i uderzył z 35 metrów zdobywając bramkę. Na stadionie wybuchła wrzawa radości a goście spuścili głowy. Chwilę później arbiter spotkania zagwizdał po raz ostatni co oznaczało zdobycie Pucharu Polski LZPN przez naszą drużynę.

Przypomnijmy, że nie jest to koniec emocji związanych z Pucharem Polski dla Powiślaka. Już w piątek o godzinie 12:00 odbędzie się losowanie par półfinałowych Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Maksymilian Żuber - Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Giziński, Rafał Banaszek (92 Adrian Dudkowski), Grzegorz Fularski (87 Łukasz Mietlicki), Damian Kopeć (80 Mateusz Kłyk), Artur Sułek (100 Kamil Przychodzień), Maciej Pięta (63 Mateusz Kamola).

9 maja 2018, 17:30 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Avia Świdnik 1:0 pd. (0:0, 0:0, 0:0)
Bramka: Mateusz Kłyk 119

Żółte kartki: Kamil Leszczyński x2, Mateusz Antoniak
Czerwona kartka: Kamil Leszczyński (za drugą żółtą)

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)