Solidna porażka w Końskowoli
Dodane przez Patryk20 dnia 13.05.2018 19:25

Mecz z Kłosem Chełm przez kibiców został nazwany jako najsłabszy w tym sezonie. Środowe spotkanie Pucharu Polski przeciwko Avii Świdnik w jakimś stopniu wpłynęło na dyspozycję piłkarzy, jednak trener Giza podkreślił, że nie usprawiedliwia to swoich zawodników, którzy po prostu zagrali słabo. Już w czwartej minucie meczu po stracie piłki przez Rafała Gizińskiego i błędzie Michała Bickiego bramkę zdobył Kłos. Po utracie gola Powiślak próbował zaatakować rywali. Między innymi w 15 minucie strzał oddał Adrian Dudkowski jednak dobrą interwencją popisał się Porzyc. W 21 minucie po kontrataku, drugą bramkę zdobyła drużyna z Chełma. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2. W 68 minucie składną akcją popisał się Powiślak po czym bramkę z pierwszej piłki zdobył Grzegorz Fularski. Niespełna dziesięć minut później prowadzenie mógł podwyższyć Kłos jednak znakomitym refleksem popisał się Michał Bicki. W 88 minucie niepilnowany był zawodnik gości Paweł Bańkowski, który otrzymał piłkę i wyszedł sam na sam z naszym goalkeeper'em pokonując go i ustalając wynik meczu 1:3.

Michał Bicki - Mateusz Antoniak, Patryk Kędra, Rafał Banaszek, Kamil Leszczyński, Adrian Dudkowski, Łukasz Mietlicki (55 Artur Sułek), Grzegorz Fularski, Damian Kopeć, Mateusz Kłyk (85 Mateusz Murat), Rafał Giziński (83 Damian Rułka).

13 maja 2018, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Kłos Chełm 1:3 (0:2)
Bramki: Grzegorz Fularski 68 – Patryk Gierczak 4, 21; Paweł Bańkowski 88

Żółte kartki: Rafał Giziński, Rafał Banaszek, Kamil Leszczyński

Sędziował: Mateusz Garbaty (Zamość)